ושוב רבנים "נכנסים" בהומואים

אם יש משהו שאפשר (יחסית) להתגאות בצה"ל – זה עניין גיוס צעירים ולא משנה מה צבעם, גזעם, דתם וגם נטייתם המינית. הומואים, לסביות, טרנסג'נדרים, בי – צה"ל מגייס את כולם ומשתדל (פחות או יותר) לתת להם יחס שווה. יש כמובן גם קטעים די הזויים (פלוגה מחוייבת לשמוע שיעור על הלכות החג בשעה שמחצית מהפלוגה כלל אינם יהודיים..), אבל יחסית בראייה כללית – המצב לא רע …

.. עד שמגיעים רבים כמו הרב יגאל לוינשטיין שיש לו כמה מילים לאמר בנידון. הנה הוידאו (החלק הרלוונטי מתחיל ב-2:00):

כמו שאתם יכולים להבין – לרב יש אישוז מאוד רציניים עם "הסוטים" אז ברשותכם, אני רוצה לאמר כמה מילים לרב הזה ולרבנים אחרים.

זה לא ממש "סוד" שליהדות יש מעין "מנהג" להתעלם מטקסט שאינו נח בזמן הנוכחי. סקילה? עבדות? הריגה על דברים שכיום נראים פעוטים? Out. קוראים את זה בשבת, לומדים את זה בשיעורי תורה אבל זה נעצר כאן. אין מימוש. לא צריך ללכת רחוק לדוגמא – תראו את רבן גמליאל שהמציא "פתרון עוקף" לעניין היובל שנים. אחרי הכל, איזה מוסד פיננסי בעבר ובהווה היה מסכים להלוות כספים לרכישת דירה ואיזה מוסד היה קונה נדל"ן אם בתום 50 שנה – פוף – כל הבעלות נעלמת?

אבל שזה מגיע לעניין משכב זכר – הו, פה רבנים (וגם דתות מונותאיסטיות אחרות) נועצות שיניים! כתוב שאסור משכב זכר? אז זהו, אסור ומי שיש לו בעיה "יתגבר על יצרו" וזהו. אין פתרון עקיף כמו עניין היובל, אין כלום ולא יהיה כלום – כי מבחינתם הומואים זה איכס פיכס ושום קונצנזוס רבני לא יקבל פתרון.

כמובן שאת הרב לוינשטיין כמו מספר לא קטן של רבנים אחרים – לא יעניין העובדה שהומו זהו אינו דבר שמישהו בוחר בו. זהו בדיוק עניין כמו צבע עיניים, גובה, צבע שיער וסוג שיער ועוד, כלומר עניין של גנים, או אם נלך בשפה דתית – אז אלוהים יצר אותו כך. זה לא משהו שקורה במהלך הגדילה של הבחור, זה לא משהו שמגיע מטראומה, זה משהו שקיים באותו הומוסקסואל מאז ומתמיד. הוא יכול להתכחש לכך, אבל זה יהיה כמו להתכחש לצבע העיניים: אתה יכול להתכחש עד שתביט בשיקוף שלך במראה. (שימו לב שאני מדבר על הומוסקסואל ולא על בי-סקסואל).

האם הם "סוטים"? לא, הם שונים במשיכה המינית שלהם מיתר ה-60% האחרים נניח. יש גם לסביות, יש גם בי-סקסואליים וגם א-סקסואליים (אלו שאינם נמשכים לאף מין) כאשר הרוב הוא סטרייט (אם כי גם זה מאוד תלוי ב"סקרנות" של האנשים להתנסות, לא כל אחד ששכב עם גבר בצורה חד פעמית הוא בי סקסואל ובוודאי שאינו הומוסקסואל. אם אני טועם אוכל צמחוני, זה לא אומר שאני צמחוני).

הומוסקסואליות אינה דבר מדבק ואני רוצה להתייחס לנקודות שהעלה מר לוינשטיין:

  • הרצאות לחיילים – במסגרת הרצאה מסבירים לחיילים בגירסה מורחבת בהרבה את העניין שתיארתי לעיל ועל אורח חיים שאינו שונה מאורח חיים סטרייטי (רק במקום בת זוג – בן זוג, או במקרה של לסביות – בת זוג עם בת זוג). מה כל כך מסוכן בלדעת שאחרים חיים טיפ טיפה שונה מזוג סטרייטים? שאלה טובה, אבל הרב דאג להוריד את זה, עדיף שהחיילים יהיו בורים בנושא.
  • חניכי קורס טיס התנדבו/נודבו לצבוע קירות במרכז הגאה בתל אביב. הרב מתרעם על כך כי אחרי הכל, החיילים יתקבלו בחיוך, יוכלו לשוחח עם אנשים ואולי להכיר חברים חדשים ללא קשר להומוסקסואליות. זה אסור! אחרי הכל, מה יהיה אם חייל יגיע למרכז הארץ וירצה לשבת על כוס בירה עם מישהו שהוא הכיר כידיד טוב מהמרכז הגאה? שומו שמיים!
  • לגבי אותו חייל דתי שהיה צריך לנסוע עם החניכים ולא רצה להשתתף בפעילות – אמא'לה, הוא שמע תפיסת עולם שבסופו של דבר מבקשת פאקינג יחס שווה לסטרייט, להומו, לבי-סקסואל, ללסבית ולטרנסים/ות! כפירה של ממש!
  • ולסיכום – כל עניין שמיעה של דברים מבחינת פלורליזם והכרת האחר – הוא "מסוכן ביותר"! כנסו מתחת לשולחן!

חבל שהרב לוינשטיין אינו יודע או מודע לכך שישנם הרבה הומוסקסואליים שדווקא קרובים לדת, ששומרים מצוות ואף משתתפים בשיעורי תורה פה ושם. הומוסקסואל אינו אומר שמיד הבחור תופס עמדה שמאלנית (יש תא גאה בליכוד לדוגמא) ויש לא מעט גאים שבחרו "הבית היהודי" או מפלגות דתיות. אין שום קשר בין היותו של אדם הומוסקסואל לבין דעותיו הפוליטיות ודעות אחרות. הוא גיי, עדיין יש לו עיניים ושיניים וצורת גוף כמו גברים אחרים. זה שהוא נמשך לגברים זה עניין שלו בלבד וכל עניין ההסברה בא להבהיר מה יש באותו צד. אף חייל שהוא סטרייט לא "יהפך" לגיי לאחר שמיעת הרצאה! אדרבא, ההרצאה דווקא מסייעת להומואים שנמצאים "בארון" לדעת שיש מישהו שיכול להקשיב להם ולסייע להם ויש גם אתרים להומואים דתיים. כפי הנראה מהדברים של הרב, הוא מעדיף בשם ההקצנה שלו להאפיל על כל המידע והתכנים גם במחיר סיכון להתאבדות – ובלבד שחס ושלום הם לא ישמעו על הצד האחר!

הומואים ולסביות לא מבקשים ולא מקבלים מהמדינה שום הטבות אישיות כספיות (בניגוד לסקטורים אחרים). אם יש משהו שהם כן רוצים זה ה-כ-ר-ה בהם, אפשרות להתחתן פה בארץ עם הכרה של משרד הפנים, עניין ילודה וכו' מבלי לרוץ על כל פיפס לבית משפט או להתחתן בחו"ל.

אם הרב מחזיק מעצמו כאדם בעל ראש פתוח שמוכן לשמוע דעות שונות, אז אולי כדאי שאותו רב יפגוש נציגים מהקהילה הלהטבי"ת בעצמו על מנת להבין שהם אינם הדבר הנוראי כמו שהוא מתאר. הומואים ולסביות משרתים בצבא, הולכים למילואים, ומשלמים מסים בדיוק כמוך וכמוני. אף אחד לא ינסה לשכנע את הרב לשנות פסיקות והלכות, אבל אולי, אולי הרב יבין שלפעמים ההרצאות האלו מסייעות ללא מעט חיילים.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.