סקירת פיילוט: "היד של אלוהים"

אחת לתקופה, בחברת אמזון מאפשרים למנויי Amazon Prime לצפות בפיילוטים של סדרות חדשות, והקהל קובע מי מהסדרות תתפתח לעונה שלמה ומי תלך לפח. אחד מהפיילוטים נקרא Hand of God. הנה הטריילר:

במרכז הפיילוט נמצא הכוכב הראשי, השופט פרנל האריס (בכיכובו של רון פרלמן), אב למשפחה מפורקת לאחר שביתו נאנסה ולמשטרה אין קצה חוט לגבי האונס, ובנו שניסה להתאבד ולא הצליח והוא נותר צמח שמאושפז בבית החולים והאב מנסה להילחם בכולם על מנת לא לנתק את בנו מהמכונה שמשאירו אותו חי.

השופט פרנל החליט "לחזור בתשובה" והוא הוטבל בכנסיה מאוד מפוקפקת., ובפיילוט רואים את אמונתו באל, אך גם רואים את השחיתות שבה השופט מעורב, בין אם זה בפרוייקטים, בכך שיש לו זונה מהצד ועוד. לאחר אותה הטבלה, השופט מנסה לתקן את דרכיו לפי "החוקים" מהתנ"ך. במהלך הביקור של השופט את בנו בבית החולים, מתחיל השופט לשמוע את בנו אך לא בשמיעה רגילה אלא בתוך ראשו של השופט, וכאן נעשה טוויסט מעניין בפיילוט בזמן אותה "שמיעה" (את זה תגלו לבד בצפיה).

כאדם אתאיסט, אם היה מדובר בעוד פיילוט של אדם שגילה את ה"אלוהים" לא הייתי טורח לכתוב על כך ולו מילה אחת. הצצה חטופה בכל אתר טורנטים לגבי סרטים חדשים – ואתם תראו ערימות סרטים דלי תקציב על איך ישו הופיע למאן דהוא, או איך מישהו הולך נגד הזרם "עם האמונה" והפלא ופלא – הוא מוצא את אלוהים.

בפיילוט הזה לעומת זאת, הדברים שונים ועל מנת שלא לקלקל, אומר שהדברים מפתיעים ושום איש דת ליברלי ככל שיהיה – לא היה מאשר אותם, במיוחד ה-3-4 דקות האחרונות של הפיילוט.

לפי התגובות באתר של אמזון, הפיילוט מקבל ביקורות מעולות כמעט מכולם (למעט מאנשים דתיים/שמרניים) וסביר להניח שאמזון תבחר בפיילוט להפיק לו עונה שלמה.

למי שלא מנוי לאמזון Prime, יש טורנט של הפרק ברשתות הטורנט השונות, כך שאם אין לך בעיה עם הורדות לא חוקיות, תוכל להוריד את הפרק.

אני ממליץ בחום לראות את הפרק ובמיוחד לגלות סבלנות (יש קטעים שהייתי חותך מהפיילוט).

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.