מחיר הדת

בעבר טענתי כי דתות מחפשות תמיד לשלוט על האדם בכל אספקט אפשרי, להפוך את המאמין לעבד לפי גחמות הדת, והשבוע ראיתי 2 דוגמאות מעניינות. אמנם לא מדובר בדת היהודית אבל גם ביהדות לא חסרים לנו דוגמאות (תחבורה ציבורית בשבת, קניות בשבת וכו'). בדוגמאות שאביא להלן, לקחו בשם הדת את הדברים לקיצוניות רצינית.

נתחיל עם ספרד, שם העבירו חוק חדש על האמהות. למעט במקרים של אונס או סכנת חיים לאם או לעובר, תיאסרנה הפלות, גם אם מגלים שהתינוק הוא בעל מום. במילים אחרות, אם האם נכנסה להריון והיא לא מעוניינת בתינוק, גם בשלבים מוקדמים, אסור לה להפיל. ממש חזרנו כמה אלפי שנים אחורה.

ומהפלות – למאסרי עולם. אם מישהו מהקוראים הוא הומו או לסבית והוא מתכנן נסיעות לכל מיני מקומות אזוטריים, כדאי שימחק את אוגנדה. לאחרונה עבר שם חוק שמטיל מאסר עולם על הומואים ולסביות. כמובן שאי אפשר להטיל סתם כך על מישהו או מישהי מאסר עולם בלי "הצדקה" כלשהי, אז הם עשו טריק פשוט: אם נניח אתה גיי ואתה מתחיל עם מישהו שנראה לך, אז מבחינתם ביצעת שידול, קדימה – לכלא להמשך חייך. גרוע מכך: אתה גיי נשי עם תנועות נשיות? אז אתה "מבטא הומוסקסואליות בפומבי" – גם אתה, קדימה תכיר את הכלא מבפנים להמשך חייך!

לכך אפשר לצרף את אוסטרליה שלפני כשבוע אסרה נישואי הומואים ולסביות, וישנן דוגמאות רבות נוספות רק מהשנה האחרונה.

דתות, מאז ומתמיד לא אהבו ולא אוהבות להתקדם לעידן מודרני. אנשי דת מעדיפים למכור לך אשליות, ושוב, לא חשוב באיזו דת מדובר. תמיד אפשר למכור לך את הלוקש היבש על "העולם הבא", על החבר הדמיוני ועל שליחיו שנמצאים שם למעלה (רבנים, מוחמד, ישו – בהתאם לדת) ומשגיחים עליך וכמובן את הפתיון האולטימטיבי – כשתריח את הפרחים מלמטה, אתה תזכה ל"גן עדן", ולפיכך כדאי לך לסבול פה את ציוויי הדת בהתאם לדת שאתה שייך אליה. דברים כמו זכויות הפרט, זכות האשה לעשות כרצונה בגופה, וזכויות אחרות כמו זכות להכרה בזוגות חד מיניים מבחינת מיסים וזכאויות שונות – לא יעברו, כי אלו שמבקשים זאת, הם "כופרים" (למרות שהומואים ולסביות רבים דווקא בהחלט מאמינים באלוהים, אגב). 

אז בפעם הבאה שמטיפים לך כמה הדת שאתה נמצא בה "מתקדמת", הזכר למטיף (אם כי זהו צעד לא כדאי, רוב מוחלט של המטיפים נוקטים הקשבה סופר סלקטיבית והתעלמות מוחלטת מנקודות שהם לא מסכימים עם הצד השני) כי אותה דת לא מוכנה לקבל אותך כמו שאתה.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.