קהילת להט"ב יקרה, מכרו אתכם ובזול

כמעט בכל שבוע אנחנו שומעים על הצעות שאמורים לסייע בחייהם השוטפים של קהילת הלהט"ב, בין אם זה השוואת התנאים מבחינת נקודות זיכוי, אם מבחינת נישואים והיום –  עם מתן הקלות במשכנתא לזוגות חד מיניים ואיסור אפליה על רקע נטייה מינית (בהתאמה), וכל ההצעות נופלות ע"י הבית היהודי. מדוע? כי הבית היהודי מראה שוב ושוב סעיף קטן בהסכמים הקואליציוניים, הנה הסעיף:

coalitionאם אתם רוצים לקרוא את כל ההסכמים, אתם מוזמנים לקרוא אותם כאן. אגב, אחת הנקודות המפתיעות הן שדווקא ההסכם עם ישראל ביתנו ישנה התייחסות ספציפית לעניין חתונות אזרחיות למחוסרי דת, אבל ב"יש עתיד" אין ולו מילה אחת על הנושא. יש התייחסות לנושאי ישיבות, תקציבים וכו', אבל שום דבר לגבי להטב"ים או כל דבר אחר.

ו"הבית היהודי" – מנצלת את הסעיף הנ"ל שוב ושוב לנגח כל נסיון להטיב. הם מיד גוררים את הנושא והופכים אותו ל"התנגשות" בדת. 

סיעת "יש עתיד" עשתה משהו פשוט במהלך הבחירות: היא ניסתה להתייחס לכל נושא פופולרי ולהבטיח מכאן ועד להודעה חדשה הבטחות. להטב"ים רוצים להתחתן? נדאג לכך! אני רוצה להתחתן עם מישהי בחתונה חילונית ללא שום סממן יהודי ולהיות מוכר ושווה זכויות כמו זוג שהתחתן ברבנות? סמוך על "יש עתיד", ידאגו שתוכל! אבל בהסכמים עצמם אין מילה על כך.

אני רואה שוב ושוב איך רבים מחבריי מתאכזבים, אני רואה מה הגברת סתיו שפיר כותבת על הנושא ואני מבין אותה, אבל אני לא משלה את עצמי שאם הממשלה היתה בראשות מפלגת העבודה, זה היה עובר והסיבה לכך היא בדיוק אותה סיבה שכיום זה לא עובר: מפלגת ציר דתית (היום זה "הבית היהודי",  בקדנציה הבאה זו תהיה ש"ס שבבחירות הבאות יוציאו מהקבר את עובדיה יוסף לתשדירים ולסחיטות שונות על מנת לקבל הרבה יותר מנדטים ממה שהם קיבלו לאחרונה) שתשתמש באותו סעיף כדי להפיל כל הצעת חוק כזו.

העניין הוא שזה לא יחודי רק לישראל. הבעיה הזו נמצאת גם במדינות אחרות. קחו לדוגמא את אוסטרליה – חוק חדש שעבר מאפשר נישואים להומואים ולסביות, אבל כבר הוגש ערר לבית המשפט בעניין החוק, ואם בית המשפט יאשר את החוק, הממשלה (שנשלטת ע"י נוצרים שמרנים) תוציא חוק שמבטל את האפשרות נישואים הזו. מזכיר לכם משהו? 

לעניות דעתי, הפתרון לא יכול להגיע כיום מהממשלה הזו או מממשלות אחרות (תמיד אפשר לפנטז שהבית היהודי יפרשו מהקואליציה, אבל אז תוך 24 שעות תראו איך ביבי מכניס בזריזות את החרדים ואת ש"ס שכמובן לא יאפשרו לשום חוק כזה לעבור), אלא דרך בג"צ. שבג"צ ישאל את המדינה מדוע אני כאתאיסט לא יכול להתחתן ולקבל זכויות שוות במדינה למרות שאני משלם מיסים כמו כל אזרח, ומדוע קהילת הלהטב"ים לא יכולים להתחתן עם המין שאליו הם נמשכים. כאן מדובר על צדק בסיסי שלא ניתן לאזרחים ואולי, אולי נראה סוף סוף לאחר הוראת בג"צ חוק שיעבור ויאפשר למדינה להתנהג כאילו היא במאה ה-20 ולא בימי קדם.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.