רעידות אדמה במדינת ה"סמוך"

היום היתה הפעם השלישית שבה רעדה האדמה בצפון הארץ. לא מדובר ברעידה מאוד רצינית, עד שמסתכלים טיפ טיפה אחורה: ב-4 הימים האחרונים התרחשו 3 רעידות אדמה. קטנות, אבל עדיין אי אפשר לדעת אם מדובר במשהו מקדים לאירוע הרבה יותר גדול.

כדי להבין כמה האירוע יכול להיות קטסטרופה, כל מה שצריך לעשות זה להסתכל מסביב לכנרת. ערים כמו טבריה ומושבים רבים נוספים פזורים סביב הכנרת, והרעידות האחרונות הגיעו (והורגשו) עד צפת שנמצאת על הר, כלומר אם יהיה אירוע גדול, גם צפת חוטפת.

ומה בממשלה עושים בנידון? האם מישהו לוקח את האירועים מהשבוע האחרון כאות להכנות רציניות? הצחקתם אותי! הממשלה נכון לרגע זה עדיין לא עושה כלום!

ברעידת אדמה גדולה, הכל יהיה משותק. אין קווי טלפון, אין סלולר, אין אינטרנט. אם מדובר ברעידה בגובה 7 ומעלה בסולם ריכטר, סביר להניח שגם כבישים יהרסו ותחבורה תהיה בקושי, שלא לדבר על כמות עצומה של נפגעים בנפש וברכוש.

עכשיו זה הזמן לבדוק את מלאי החירום (ואני יכול לנחש שיהיו חוסרים כי אף אחד לא שם לב ואפשר "להרים" או "לגייס" את המלאי לצרכים אחרים), לפרסם לציבור נוהלים למצבי חרום של רעידת אדמה מה צריכים האזרחים לעשות, מספרי חרום, נקודות לקבלת עזרה ראשונה, חלוקת מזון וכו'.

אבל בממשלה עד כה לא מפרסמים שום דבר ולא מתכוננים לכלום. עסוקים כרגע בלאיים על אירן ובהצעות חוק הזויות של איילת שקד. אצלנו, כרגיל, יתעוררו 2 דקות אחרי שתהיה רעידת אדמה, כל משרד ממשלתי יאשים משרד אחר, כולם יראו לועדה (שבוודאי תוקם) מכתבים המזהירים (מה שאני קורא לו "מכתבי כסת'ח"). מה שקרה בכרמל וב-1001 אסונות אחרים פה בארץ, יקרה שוב.

עדיין אפשר להתחיל לעשות משהו בנידון. האם מישהו שם בממשלה יתעורר? שאלה מצוינת!

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.