עובדיה יוסף

בשבוע האחרון מת עובדיה יוסף, מי שהיה פעם הרב הספרדי הראשי והמדיה בארץ כולל עיתונים רדיו וטלויזיה נכנסו ללוח שידורים מיוחד כאילו נכנסנו למלחמה. פרומואים, לוגואים, שידורים חיים מהלוויה, לפניה ואחריה, פרשנים, סרטי תעודה ומה לא. משום מה אני נזכר שכשראש ממשלה (שמיר) נפטר בשנה שעברה, לא היה לוח שידורים כזה. בעיתונות בכלל חגגו וים דיו נשפך על כמה עובדיה יוסף היה גאון, פורץ דרך בהלכות, מתיר עגונות לאחר מלחמת כיפור ועוד.

הייתי מצפה מהתקשורת ומהמדיה קצת להיכנס לפרופורציות. כתבת שער, כתבה בחדשות ואולי סגמנט קטן של נאומים מזמן הלוויה ולעבור הלאה – אבל לא. כל מי שחיפש מפלט בטלויזיה ורצה לראות חדשות, מה שקורה בארץ ובעולם, קיבל שברירי דיווחים, הכל היה מוקדש לכך שעובדיה יוסף התפגר. רבים שכחו שהוא מת בגיל 93, שזה גיל מאוד מכובד, ושעובדיה יוסף קיבל טיפול ששמור רק לו, לראשי ממשלה ושרים. אם מחר, חס ושלום אחד מקרוביך בגיל כזה יהיה חולה ונוטה למות, המקסימום שתקבל זה אחות עצבנית שתקדיש לו בערך חצי דקה וביקור רופאים חטוף. הוא ימות? אז ימות. מה, הוא איזה סלבריטי ראש מפלגה?

פתאום כולם שוכחים את העניין העיקרי ששמו של עובדיה יוסף היה קשור אליו ב-31 שנים האחרונות, וזו מפלגת ש"ס שהוקמה ע"י עובדיה יוסף, אריה דרעי ועוד כמה ששימשו בתור עציצים ושליחים של עובדיה יוסף.

עובדיה יוסף היה האחראי הישיר לכך שיש לנו כיום בישראל מאות אלפי אזרחים בורים בכל הקשור לידע במתמטיקה, אנגלית, מחשבים ועוד, אפילו בדקדוק רובם מקבלים בלתי מספיק וניתן לראות זאת בכל פעם בטוקבקים עם שגיעוט-קטיב היסטריות. ש"ס היא היא המפלגה שבראשה עמד עובדיה יוסף ובלי שום בושה ניצלו את אמונתם הנאיבית של אזרחים רבים בעלי השכלה חלקית כדי לקשור אותם לאמונות טפלות, שדים ובאבות למיניהם, תוך כדי כך שהם מוודאים שהמצביעים הנאמנים לא יקבלו שום השכלה רצינית ושום שיפור בהכנסותיהם. ש"ס ובראשה עובדיה יוסף – היא האחראית להנצחה של "ספרדים דתיים מצביעי ש'ס = דפוקים". כמה ממצביעי ש"ס נמצאים באוניברסטיאות בתחומים שלא קשורים לדת? כמעט אף אחד. המצביעים צריכים להאמין ביהוה, החבר הבלתי נראה, בכל מיני באבות ובעובדיה, להתפלל ולא לחשוב חס ושלום באופן ביקורתי, אחרת השטן/יצר-הרע/חילונים משומדים (מחק את המיותר) יגררו את המאמין ל"פינות אפלות".

ש"ס היתה רק הסיפתח. צריך גם לחלוב את כספי המאמינים, לשם כך הוקמה השגחת כשרות חדשה, בית יוסף, ואם הגרופי המעריץ של עובדיה רוצה לאכול בלי חשש שיהוה יזרוק עליו אבנים/קללות (יהוה תמיד היה חסר בטחון, אל תספרו את זה לאחרים) – אז הוא יצטרך לקנות רק אוכל עם השגחה של בית יוסף ולא השגחות "גרועות" כמו הרבנות הראשית, בד"צ אשכנזי ואחרים. המחירים כמובן בהתאם, לממן ג'ובים ותפנוקים אחרים לבניו ומקוריביו של עובדיה.

לעובדיה יוסף היה גם ג'ורה שיכול להתחרות בכבוד במקלע מאג מבחינת ירי, רק שאצל עובדיה אלו היו קללות ונאצות בשצף קצף. כשהוא קילל אנשי שמאל כמו יוסי שריד ושולמית אלוני, אנשים לקחו את זה כשנאת שמאלנים ומייצגיהם, אבל אז זה רק החמיר, ובבחירות האחרונות חטפו גם מצביעי מפלגת הבית היהודי רותחין מעובדיה, שהשווה אותם לחילונים יחד עם עוד כמה "מחמאות". גם לפיד חטף מעובדיה, והוא קרא לו "מנוול" (למרות שמבחינה אירונית, נכון להיום עניין הליב"ה ובתי ספר חרדים עדיין תקוע).

אמרו שעובדיה יוסף נקט בגישה מקלה בהשוואה לגישה האשכנזית המחמירה. כך לדוגמא הוא אישר ש-בת יכולה לאמר קדיש, הוא אישר גיורים צבאיים ואישר שהאתיופים הם יהודים, מה שהכשיר את הבאתם ארצה. הוא התיר עגונות לאחר מלחמת יום כיפור אבל עם כל גאונותו הוא פיספס את הפאק הענק של נישואים יהודיים: אם ראובן נשוי לגלית ויום אחד ראובן החליט למסע חוצה ארצות על גבו של גמל צולע, אישתו לא יכולה להתחיל פרק חדשה בחייה. היא תקועה, היא "עגונה", אף אחד לא יתן לה להתחתן בשנית. לעומת זאת אם גלית תחליט שהיא פוצחת במסע הופעות קריוקי בלאס וגאס ולא מתכננת לחזור לארץ, הרבנות תאשר לראובן להתחתן בשניות. יהדות ושוביניזם חזק תמיד הלכו יחד כצמד חמד. אם בנושא זה הוא היה משנה דברים, חילונים רבים (אך מאמינים) היו מודים לו על כך וחוסכים לעצמם את מסע העינויים.

עובדיה יוסף מת, ועתה מתחיל המאבק על ש"ס וההמשך. המאבקים כבר החלו ואותם מאמינים מצביעי ש"ס מסרבים להקשיב ולהבין שהמלך הוא ערום (או בלתי קיים בכל הקשור לדת) ואם הם רוצים שהדור הבא שלהם יצליח, ישיבות ובתי ספר חרדיים של ש"ס אינם פתרון. זו זכותו המלאה של כל אדם להאמין במה שהוא רוצה, אבל מי שמצפה שיהוה ינחית עליו שטרות אדומים, מוזמן להתעורר

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “עובדיה יוסף

  1. תחשוב למה לשמיר היגיעו אך ורק עשרות איש ולר׳ עובדיה זצוק״ל מיליון אנשים . ועל זה שאתה אפילו לא נותן התואר שמגיע לו אפ׳חצי מימך לא יודע אם תעמוד !! הפתרון היחיד שנשאר הוא לחזור בתשובה!!
    ושזה מגיע מאחד כמו בנחמו בושה עליך

    • ההערכות הכי אופטימיות של המשטרה דיברו על 800000 איש, אפילו לא מיליון. דווקא ללווייתו של שמיר הגיעו מאות אלפים כולל ראשי מדינות מחו"ל. איזה ראש מדינה מחו"ל הגיע ללוויית עובדיה? אף אחד כמובן. אני לא נותן תארים ולא מחלק תארים. הוא מת, כך שאין יותר רלוונטיות בתואר "רב", ואני בכלל בפוסט התייחסתי לאדם עצמו. לחזור בתשובה? אההמ, אין מצב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.