אירופה אנטישמית?

לפני מספר ימים פורסמה החלטה של מועצת זכויות האדם אירופה (EC) על התנגדותה לביצוע ברית מילה. הסיבה העיקרית? המילה מפרה את זכותם של ילדים לשלמות גופנית. ההחלטה הזו אינה מחייבת את אף אחת מהמדינות השותפות באיחוד האירופאי, וכל מדינה יכולה להחליט אם לאמץ את ההחלטה הנ"ל או לדחות אותה, אבל כמובן ש-99.999% מהישראלים לא ישימו לב לכך, ומיד יצא משרד החוץ של ישראל בהאשמה כי החלטה זו (למרות שאין לה שיניים) היא "ליבוי רוחות השנאה והגזענות באירופה".

אז אולי כדאי קצת להבהיר כמה דברים לאנשים, במיוחד לאלו שדתיים ולאלו שמתנגדים להחלטה זו בכל תוקף.

ברית המילה מבוצעת ביהדות בגיל 8 ימים ובאיסלם בגיל צעיר (יש שעושים זאת אחרי כמה ימים שהתינוק נולד, יש כאלו שעושים זאת עד שהילד בגיל 7 ויש כאלו שעושים זאת עד גיל 13, כל עדה מוסלמית ומנהגיה) ללא הסכמת הנימול. הדתות באופן עקרוני כאלו חסרות בטחון, שהן כופות להכניס את התינוק לחיק אותה דת עוד לפני שהתינוק משהו בחייו, כך שיגדל הוא יבין שבין אם הוא רוצה או לא רוצה, כשמסתכלים על איבר מינו, רואים ישר אם הוא יהודי (או מוסלמי). אי אפשר לתקן את זה ואי אפשר לשנות כי אין לנו שום דרך עדיין לגדל את החלק שהוסר.

וזה בדיוק מה שהומעצה לזכויות אדם מתנגדת לו. המועצה אינה נגד דת. למועצה אין שום בעיה עם זה שהתינוק שנולד ילמדו אותו תורה או קוראן מכאן ועד הודעה חדשה, אין לה בעיה עם אורח חיים דתי של אינדיבידואל כזה או אחר. יש לה בעיה עם הטלת מום שלא מבחירה חופשית בתינוק. רבים מפספסים גם את העניין שלמרות שהילד הוא "בבעלות" הוריו עד גיל מסוים, לאותו ילד יש זכויות יסוד.

כמובן שיבואו כל מיני חכם וינסו לצטט מחקרים מדעיים שמציינים כי מילה עוזרת נגד העברת מחלות מדבקות. זה נחמד וטוב, עד שנזכרים שילדים עד גיל העשרה המאוחרות בד"כ (16+) משתמשים באיבר הזה לביצוע פעולה אחת – הטלת שתן ותו לא, ומכיוון שהטלת השתן נעשית לתוך אסלה, אין אפשרות להעביר עם האיבר שום מחלות עד שהילד יהיה גדול וישתמש באיברו לפעילות מינית, אבל בגיל הזה הוא כבר מספיק בגיר כדי להחליט אם לעבור ברית מילה (במקום מחוטא ומסודר כמו בית חולים ולא במקום פתוח לחיידקים כמו אולם אירועים!), כך שלהיסק המדעי אין שום קשר לברית מילה בגיל צעיר.

דת, ובמיוחד דתות מונותאיסטיות, לא מכירות בשום חופש בחירה או בזכויות יסוד. מישהו לפני אלפי שנים קבע משהו, ואתה כמאמין או כדתי חייב לבצע, גם אם אין בכך הגיון/לוגיקה כלל וכלל. בוא תבצע חיתוך והסרה של חלק מאיבר המין כי יהוה, האל שאף אחד לא רואה ולא שומע – ציווה על אברהם. אנחנו נכבוש את הירח וכוכבים אחרים בעתיד, נאריך את חייהם של בני האדם ונרפא עוד מחלות, אבל אנשים דתיים (ומסרותיים) תמיד יעדיפו לקיים דברים שנאמרו על ידי משהו (ושכמובן אף אחד לא שומע/רואה את אותו "אל").

הייתי מצפה ממדינת ישראל ובמיוחד ממשרד החוץ לקרוא את הדברים שהמועצה הכריזה לפני שאתה מאשים מדינות שלמות בגוש האירופאי ב"אנטישמיות" למרות שברובן אין שום בעיה לעשות ברית מילה – אבל היי, קלף האנטישמיות נשלף פה על כל גרעפס שמישהו בחו"ל מבצע.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “אירופה אנטישמית?

  1. אבל זה בדיוק הקטע – מדובר פה בקונפליקט בין-אמוני. גם האמונה בזכויות יסוד של תינוק/אדם באשר הוא היא אמונה דתית, והיא בקונפליקט אינהרנטי עם האמונה הדתית היהודית שלפיה אין זכויות ואין נעליים – יש תינוק לאם יהודיה שהקב"ה ציווה להכניס בברית אברהם אבינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.