"התחרדות" זוחלת ומתקדמת

בתקופה האחרונה יוצא לי יותר ויותר לראות כל מיני דברים משונים שקשורים לדת ו"התחזקות" של כל מיני אנשים שהחליטו להתקרב לדת, מי בטיפין ומי בצורת שינוי 180 מעלות לחייו.
כל אלו הם כמובן דברים אינדיבידואליים. אחרי הכל, חופש דת אמיתי אמור לתת לכל אדם להחליט לאיזה דת הוא רוצה להשתייך אם בכלל ומה לעשות וכו'. מדינת ישראל אמנם רחוקה שנות אור בהשוואה לאירופה בכל הנוגע לחופש דת והפרדת דת ומדינה, אבל זה מה שיש כרגע כאן..

יצא לי לראות לאחרונה מסמך שאקרא לו "מסמך חצוף". אותו מסמך בעצם מורה להורי התלמיד הדתי – מה לעשות ואיך בעצם לחיות. מילא שמסמך כזה יצא מאיזה בית ספר דתי עצמאי שמממן את עצמו, אבל המסמך הזה יצא מבתי ספר ממלכתיים דתיים, כלומר אלו שנשענים על משרד החינוך.

כבחור שלמד בישיבה דתית, ישיבה של כיפות סרוגות (כפר הנוער כפר חסידים), ומקיף דתי (עמי"ת צפת), אני יכול להבטיח לכם משהו אחד: גם בישיבה שהיתה מאוד דתיה (כיפות שחורות, חליפות וכו') לעולם לא קבעו להורים שלי אם תהיה או לא תהיה טלויזיה בבית, אם אמא שלי מותר או אסור שתלך עם שיער חשוף, ועוד כל מיני איסורים מפגרים. טלויזיה תמיד היתה לנו בבית (אבי הוא קצת טכנופוב ועד שנכנסה כאן לביתנו טלויזיה צבעונית לקח זמן..) ואמי מעולם לא הלכה עם כיסוי ראש או שמלות ארוכות, ובכל זאת, אף אחד מאותם מוסדות לא מצא להעיר להוריי על כלום.

עכשיו פתאום הדברים משתנים. מדוע? כי אותם "מתחזקים" למיניהם החלו לתפוס עמדות שליטה ולהתחיל לכפות את האג'נדה שלהם על הורים.

וכאן הבעיה העיקרית שלי.

כל אחד רשאי ויכול לשמור ולקיים הלכות ולהאמין במשיח (שלא יגיע גם כשממש מתאמצים לקווה שיגיע), אבל באיזה שהוא מקום צריך לעצור ולאמר "עד כאן". זכותך להאמין במה שאתה רוצה, אבל אין לך שום זכות לקבוע לי ולכשמותי את חיי. הרי בסופו של דבר, אני יכול לאמר כאדם שעבר לימודים דתיים בכל מיני מקומות, שמדובר בצביעות ממדרגה ראשונה! המדריכים שלנו דיברו על צניעות (והשוביניזם הסריח מכאן עד הודעה חדשה), אבל בחדר שלהם בהחלט היתה טלויזיה ומדי פעם כשהם היו שוכחים להגיף את התריסים, היה אפשר לראות שמה שהמדריך רואה … איך נאמר בעדינות, פלייבוי פראייר ליד זה וזו רק דוגמא אחת (מי יודע, אולי פעם איזו תוכנית תחקירים תעשה בדיקה מעמיקה מה קורה בחדריהם של תלמידי הישיבות בלילות ובמקלחות.. סביר מאוד להניח שהם ימצאו דברים מפחידים).

אז יש לנו את עניין האיסורים להורים שהחל לאחרונה, יש לנו את זבולון אורלב שהחליט להציע שבקדנציה הבאה הוא מעביר חוק להקמת בית מקדש שלישי (כנראה שאין לו כח לחכות למשיח), הפסקות לבנים ולבנות בנפרד, ואלו רק דוגמאות בודדות מתוך דברים רבים שקורים לאחרונה והרשויות שותקות ונותנות ל"מתחזקים" יותר ויותר שליטה. אותם "מתחזקים" לא מכירים בעניין חופש הדת ומבחינתם הם "שליחי מצווה" שבאים "לתקן" את אותם חילוניים שהיהדות קוראת להם (בהתנשאות) "תינוקות שנישבו".

לעניות דעתי, אסור לשתוק על כך. אם משרד החינוך לא מבטל את ההוראות המפגרות האלו, צריך לתפוס את שר החינוך, להוציא ממנו תשובה רשמית ואם הוא לא רוצה לבטל את הדברים, אז לגרור את משרד החינוך לבג"צ! חברות שנכנעות לתכתיבים של כל מיני חרדים שמשפיעים גם על אורח החיים החילוני צריכות לחטוף באמצעי המדיה השונים ובמסלולים אחרים.

החרדים וכל מיני עסקנים דתיים מזכירים "סטטוס קוו" שנחתם בשנת 1951. משום מה נוח להם להתעלם מכך שהם כבר ממזמן שברו את אותו סטטוס קוו והם משפיעים גם על אורח החיים החילוני. בעבר בן גוריון הסכים להתפשר על מספר קטן של חרדים שלא יעשו שרות צבאי ותראו מה יש לנו כיום: מאות אלפי חרדים שיושבים כביכול "ללמוד תורה" אולם בעצם הם עובדים בשחור, ובזמן שהחילוני קורע את התחת 3 שנים בצבא, החרדי שלא התגייס מרוויח בלי לשלם למדינה (במקרים רבים) אפילו לא פרוטה שחוקה!

אם אנחנו לא רוצים שמדינתנו תיהפך למדינת הלכה עם "סנהדרין" שוביניסטי שעובד לפי חוקים מלפני אלפי שנים (תסתכלו מה קורה בבתי הדין הרבניים), אנחנו נצטרך להילחם על כך בכל אמצעי אפשרי (לא באלימות) וכיום בעידן האינטרנט, הפייסבוק והטוויטר, כאשר לכל גוף יש דף ואתר, אפשר וצריך להוקיע את אלו שנכנעים ובעצם דופקים את החילונים, ויפה שעת אחת קודם.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “"התחרדות" זוחלת ומתקדמת

  1. "אותו מסמך בעצם מורה להורים לתלמיד הדתי – מה לעשות"
    לדעתי השורה הזאת מאודה לא ברורה בתוך הפיסקה והבנתי למה התכוונת רק בפסקה הבאה.

  2. סכנה מיוחדת לחרשים מהשאיפות להקצנה דתית בבתי הספר הללו:
    איפה שיש אינטרנט כשר, בסוף ידרשו להשתמש רק בטלפונים סלולריים "כשרים" וזה אומר בלי היכולת לשלוח ולקבל מסרונים.
    ופרוש הדבר הדרת חרשים והפיכתם לאזרחים מסוג ב', כי מי שיש לו ילדים בבית ספר דתי לא יוכל להתקשר ישירות לחרש גם אם זה דרוש בענייני עבודה או מפני שהחרש קרוב משפחה שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.