על אמיתות תקשורים וכישופים

(הערה: דף זה היה קיים בעבר אולם לצערי הוא אבד בפיצול מהבלוג הראשי שלי והטקסט הוא אותו טקסט שהיה כתוב ב-29/12/2011. טקסט קצת יותר מפורט ועדכני קיים כאן)

אחרי 15 שנות המחקר ששרפתי על תחומי מיסטיקה, תקשור וכו', כשאני רואה או פוגש מישהי או מישהו שרוצה ללכת למיסטיקן, אני חושב שאותו אדם עונה על אחת הקטגוריות הבאות:

  • הוא טיפש
  • הוא אולי אדם חכם במציאות, אך מיואש מאוד, וכשמיואשים מאוד עושים דברים שטיפש עושה

מתקשרים, יועצים בתקשור, ידעונים, מעלי באוב, מכשפות וכו' תמיד יבטיחו שאצלם ורק אצלם תקבל תשובות, טיפים ופתרונות לבעיותך, אולם כל מחקר שנעשה על מנת לבדוק את אותם יכולות של אותו מיסטיקן – הגיע בדיוק לאותם תוצאות: שזה שקר, רמאות ושרלטנות. לא צריך תואר במדעים כלשהם כדי לבדוק אמיתות זאת, קח את עצמך, היכנס לאתר הבנק ובדוק את יתרתך. אתה רואה את המספר שכתוב לך על הצג במחשבך? זכור אותו. כעת שאל כל מיסטיקן מהי יתרתך במספרים ותראה שאותו מתקשר/יועץ בתקשור/מכשפה/מעונן וכו' לא ידע לאמר לך אותו. מה קרה? היכן אותו מלאך/אלוה/שד/ישות שרואה (כביכול) בדיוק מתי אתה מחטט באף – איך זה שהוא לא יודע את אותו מספר שנמצא כרגע בזכרונך? כי כל עניין התקשור הוא שקר ביסודו.

מתקשרים ומיסטיקנים מנצלים את החולשה שבה אתה נמצא כדי להרוויח את לחמם. זו זכותם החוקית כמובן, אבל אתה, כאדם שמחפש עזרה, אם אתה חכם – צריך לחפש אותה במקום אחר, אצל אנשים מקצועיים לפי סוג הבעיה. אם זה נפשית, פסיכולוג, אם זה כלכלית אז יועץ כלכלי, ואם זו בעיה של זוגיות, גם שם פסיכולוג טוב יכול לסייע כדי להבין מה בך עוצר אותך מלהכיר.

רבים "נופלים" אחר האמפטיה של אותם מתקשרים/מיסטיקנים וכו', אולם עם כל הכבוד לאותה אמפטיה, כדאי לזכור שאותם מיסטיקנים מעדיפים להתעלם מכך שכל "כישוריהם" אינו יותר מאשר המצאה דמיונית שלא עומדת בשום מבחן חיצוני (כפי שהדגמתי לעיל) והם מעדיפים להיזכר (ו"להזכיר" ללקוחות פוטנציאליים) כיצד הם עזרו ללקוח זה או אחר מבלי לקחת בחשבון שמוחנו הנכבד מעדיף לזכור דברים טובים ולהדחיק פאשלות/שקרים.

אז תזכרו: הם לא יותר מאשר שרלטנים שמעדיפים לקחת את כספכם. אם באמת היו להם יכולות אמיתיות, היה ניתן למדוד ולבדוק את אותה יכולת (ועד כה שום יכולת לא הוכחה כקיימת ואמיתית). עובדים עליכם, תהיו חכמים, ואל תשתמשו בשרותיהם, המשיכו הלאה ופנו ליעוץ מקצועי אמיתי שיסייע לכם בבעיותיכם.

למעוניינים, כתבתי עוד כמה דברים בנושא וניתן לקרוא אותם כאן.

Print Friendly, PDF & Email